Skip to content

Rodzeństwo na BiS

Bajki na kłótnie między rodzeństwem

Przejdź do bajek na kłótnie między rodzeństwem  

Jeśli jesteś rodzicem dla więcej niż jednego dziecka, te bajki z pewnością ci się przydadzą. To bajki o rodzeństwie i dla rodzeństwa. Ale też dla rodziców, bo nie jest łatwo wychowywać dwójkę, trójkę, albo więcej maluchów, gdy każde z nich wymaga szczególnej uwagi. A tak dzieje się, gdy zaczynają być zazdrosne o czas, troskę, prezenty, rozmowy, nagrody i wszystko, co dostaje to drugie, albo cała reszta.

Bajki na kłótnie między rodzeństwem – pomysły na życie w zgodzie

Krzyś i Ola to rodzeństwo, któremu – jak każdemu innemu – do ideału bardzo daleko. Choć nie jest najgorzej, to każde od czasu do czasu pokazuje na co je stać. A wtedy, foch coraz częściej zaczyna gościć w ich życiu. A odpuścić nikt nie chce jako pierwszy.

Kłócić można się praktycznie o wszystko i choć nie wiem, czy przeprowadzono w tym temacie jakieś badania, ale przypuszczam, że słusznych powodów jest co najmniej tyle samo, co tych zmyślonych.

Brak kłótni między rodzeństwem – cel niemożliwy

Choć może komuś się to udało, ale przecież nie o to chodzi, by się nie kłócić, ale by robić to mądrze. Mam tu na myśli wyrażanie swojego zdania, nie fizyczne wyrażanie swoich uczuć i emocji. Bardziej komunikowanie swoich praw – choćby do prywatności w pokoju, czy zawartości biurka. Tego wszystkiego można się nauczyć, a to zadanie należy do rodziców. Jaką rolę w tym wszystkim odgrywają bajki na kłótnie między rodzeństwem?

Wspólne czytanie bajek – sposób na naprawę i umacnianie relacji między rodzeństwem

Bajki, które tu znajdziesz, są dedykowane specjalnie rodzinom, w których jest co najmniej dwójka dzieci. Jeśli kłócą się przy stole, mają żal do rodziców, że nie dostały tego, co dostało to drugie.  Obrażają się, gdy mama więcej czasu poświęca tylko jednemu z nich, czy w sytuacji, gdy pojawi się konflikt na jakimkolwiek tle, zawsze można pomóc sobie bajkową historią.

Bajki na kłótnie między rodzeństwem, pomogą na chwilę uspokoić emocje i wspólnie poszukać takiego rozwiązania, które zadowoli wszystkich. Dzięki nim łatwiej będzie dostrzec to, co zostało przysłonięte przez gniew, żal i łzy. Kto wie, czy nie przyczynią się też do zawiązania się więzów przyjaźni między dotychczasowymi wrogami.

Coraz więcej bajek na kłótnie między rodzeństwem

W przygotowaniu są kolejne bajkowe historie, oparte na prawdziwych problemach, z którym borykają się rodzice rodzeństwa. Zawierają bardzo konkretne pomysły oraz wskazówki, jak poradzić sobie w danej sytuacji. Co zrobić, by nie zniszczyć relacji z dziećmi, ale ją umocnić, stając się mądrym i cierpliwym mediatorem?

Na dobry początek wystarczą bajki. Gdy do tego dołożysz lekturę wartościowych książek poruszających tematykę wychowania, możesz być mile zaskoczony efektami swoje pracy, jak rodzica. Owoce pojawią się w najmniej spodziewanym momencie, dlatego warto zainwestować trochę czasu na lekturę i cierpliwości podczas wdrażania jej treści w codzienne życie.

Oto Bajki na kłótnie między rodzeństwem