Skip to content

Przygody Fafika i Bączka

Bajki do czytania o kocie i psie

Przejdź do bajek do czytania o kocie i psie

Pies to Fafik, a kot to Bączek. Ktoś mógłby powiedzieć, że od początku byli na siebie skazani, bo obaj nie mieli wpływu na to, że pewnego dnia zamieszkali razem. Mieli dwa wyjścia: albo żyć jak pies z kotem, kłócąc się, goniąc, gryząc i zabierając drugiego, co się tylko da. Zrobiliby to, czego wielu mogło się spodziewać.
Wybrali jednak drugie wyjście: zaprzyjaźnili się i to od pierwszej chwili. Może dlatego, że Fafik miał już swoje lata i nie za bardzo chciało mu się droczyć z małym kotem, który niewiele jeszcze widział. A może już taki był i trafił na kota, który nic nie wiedział, że z psem przyjaźnić się nie da.

Bajki o kocie i psie uczą nie tylko przyjaźni

Bajki,  których bohaterami są pies Fafik i kot Bączek, to nie tylko bajki o przyjaźni. Są czymś więcej, choć przyjaźń stanowi myśl przewodnią, wokół której wszystko się kręci. Historie te przede wszystkim pokazują, że można inaczej, wbrew utartym schematom i temu, jak i co powinno się robić.

Fafik i Bączek są jak rodzeństwo, o którym też można powiedzieć, że jest na siebie skazane. Bywa, że między bratem i siostrą gorzej jest niż między kotem i psem. Dużo częściej żyją w stanie wojny, niż pokoju. Może dlatego, że wciąż czują się na siebie skazani? W końcu nikt nie pytał ich o zdanie, czy chcą być razem. Zwłaszcza to z rodzeństwa, które urodziło się później. Czemu nikt im nie powiedział, że mogą wybrać bycie razem i spróbować znaleźć plusy całej sytuacji, a jeśli trudno będzie je znaleźć, zaprząc do poszukiwań rodziców?

Bajki o szczerości, zaufaniu, wybaczeniu, radości, a nawet smakach.

Tak, to wszystko znajdziesz, czytając bajki o sympatycznych przyjaciołach, kocie i psie, którzy tak naprawdę nie potrafią bez siebie żyć. Wszędzie razem, nigdzie osobno.  A jeśli już któremuś zdarzy się zostać samemu, to bardzo tęsknią. Są też dla siebie nauczycielami. Głównie uczą się, jak być prawdziwymi przyjaciółmi, ale nie tylko.

Czy warto ich poznać?
Z pewnością tak. Nie są idealni i dlatego bardzo bliscy nam, którzy też do takich nie należymy. Pokażą, co zrobić, gdy zapomniało się o przyjacielu, albo nauczą, co jest najważniejsze w zawodach.

Bajki do czytania o kocie i psie to połączenie dobrej zabawy z nauką tego, co w życiu ważne. Twoje dziecko na pewno z otwartymi ustami słuchać będzie tych historii i usłyszysz niejedno pytanie z jego ust, zanim skończysz czytać. Spodziewaj się też innego pytania: a przeczytasz mi jeszcze jedną?

Bajki sprawią wiele radości również tobie – dorosłemu, któremu od czasu do czasu przyda się zanurzyć w bajkowy świat, tak bardzo lubiany przez dzieci. Świat, w którym wszystko jest możliwe. Nawet przyjaźń między kotem i psem.

Oto Bajki do czytania o kocie i psie