Skip to content

ŚWIAT BAJEK

Uczą, bawią, śmieszą, wzruszają

Seria II – Coś dobrego, kochanego, lubianego

Bajki o tym co dobre lubiane i kochane

Przejdź do Bajek o tym co dobre lubiane i kochane

To taki mały miks tematyczny, który rozbudzi dobre uczucia zarówno w dzieciach, jak i dorosłych.

Bajki o tym co dobre

Coś dobrego można znaleźć praktycznie wszędzie, we wszystkim i w każdym. To od nas zależy, na czym skupimy swoją uwagę. Tej sztuki najlepiej uczyć już dzieci, by zamiast narzekać, stały się wielkim poszukiwaczami jasnej strony życia. To trudne, gdy rodzice są pesymistami, albo jak zwykli mawiać, realistami. Tyle, że dziecięca radość różni się nieco od pragmatyzmu, zimnej kalkulacji i wspomnianego realizmu dorosłych. On lubią marzyć. Wierzą, że wszystko jest możliwe. Wyobraźnia to ich drugi, równoległy świat. Tam mogą być kim chcą, robić, co chcą i widzieć to, co chcą. Jeśli nauczą się dostrzegać wszędzie to, co dobre, choćby za oknem padał ulewny deszcz, to jest duża szansa, że wyrosną na szczęśliwych, pogodnych i osiągających sukcesy ludzi. Bo jeśli potrafi się dostrzec coś dobrego wokół siebie, łatwiej zobaczyć to również w sobie.

Bajki o tym, co lubiane

Chyba każdy ma coś ulubionego. Dzieci również. Bajki o tym, co się lubi to dobra okazja do rozmowy i wspomnień dla rodziców. Ulubione zabawki z dzieciństwa – pamiętasz swoje? Twoje dziecko na pewno chętnie się dowie, co to było. Zacznij od bajki, a potem, albo już w trakcie, zabierz swoją pociechę do wehikułu czasu w przeszłość. A może masz jeszcze gdzieś w garażu, a piwnicy, albo na strychu to, czym tak często się bawiłeś?

A ulubiona potrawa? Bajka to wspaniały sposób, by odkryć nowe smaki i polubić coś, co w pierwszej chwili wydawało się niejadalne. Jednak rozłożone na czynniki pierwsze, już takie złe nie jest. Kto wie, może dzięki bajce, twoje dziecko zamiast gazowanych napojów, zacznie pić zdrowe soki? Przekonaj się i wykorzystaj pomysł zawarty w jednej z bajek.

Bajki o miłości

Któż ich nie lubi. Zawsze kończą się dobrze. Te, które tu znajdziesz, mówią o tym, co znaczy kochać, jak urządzić dzień miłości w swoim domu, czy też na ile sposób można komuś wyznać miłość. Niby wiemy, że jesteśmy kochani i wydaje się nam, że inni też są pewni naszej miłości do nich. Ale czy na pewno? Czy nie jest miło od czasu do czasu usłyszeć, że ktoś nas kocha? Dzieci uwielbiają tego słuchać i jeśli oznak miłości w ich życiu nie brakuje, chętnie odwdzięczają się tym samym.

Bajki o tym co dobre lubiane i kochane to wyjątkowy sposób na uśmiech, radość i rozniecenie ognia miłości w rodzinie. To też okazja do rozmów, dyskusji na trudne tematy, czy zobaczenia i docenienia tego, co się ma. Jeśli tylko masz chwilę, pobierz bajką na komputer lub czytaj na stronie. Niektóre, możecie też wspólnie posłuchać ( i przy okazji odpocząć po pracowitym dniu ;) )

 

Oto Bajki o tym co dobre lubiane i kochane