Skip to content

Przygody kota Afika

Bajki, które śmieszą, wzruszają i uczą

Przejdź do bajek o przygodach kota Afika

W życiu kota Afika nic nie dzieje się przypadkiem i wszystko jest po coś. Tak przynajmniej mówiła mu mama i takie przekonanie w sobie zbudował. Wie też, że to, co się w danej chwili dzieje, dla niego skończy się dobrze. To – a jakże – też słowa kociej mamy.

Rymowanki pełne dobrych myśli

Afik zna dużo rymowanych myśli, które wyniósł z domu. Nowych uczy się od rodziny Pogodnych, w których domu zamieszkał po tym, jak jego łapka utknęła w drewnianym moście. Na całe szczęście (o swoim szczęściu też jest Afik przekonany), w porę został zauważony i zawieziony prosto do pani weterynarz, gdzie łapkę opatrzono i usztywniono.

Od tamtej pory swoje przygody, kota Afik przeżywa w domu z dużym ogrodem, przyjaźniąc się zarówno z ludźmi, jak i zwierzętami mieszkającymi w okolicy. Gdy tylko to możliwe, bawi się z Krzysiem i Olą – dziećmi pana Andrzeja i pani Ewy. Cała rodzina bardzo kocha Afika i troszczy się, by niczego mu nie brakowało.

Przyjaciele kota Afika

Najlepszym przyjacielem kota Afika jest Ślinek – ślimak uwielbiający kalambury. Drugie miejsce w przyjacielskiej hierarchii zajmuje motyl Kropek, który jak to motyl, był kiedyś gąsieniczką. Afik co jakiś czas wymyka się do parku, gdzie ma paczkę znajomych, z którymi lubi spędzać czas. Tu też znalazł zaczarowane okulary i poznał nowego kolegę Plątałka.

Kot Afik – inny, znaczy wyjątkowy

Afik od urodzenia ma bardzo króciutki ogonek, co bardzo go wyróżnia i co było powodem wielu przykrości ze strony zwierząt mieszkających niedaleko drewnianego domku, w których Afik się wychował. Na szczęście rodzinie Pogodnych to nie przeszkadza. Również najlepsi przyjaciele Afika nie zwracają na to uwagi. Dzięki temu sam Afik powoli akceptuje ten brak.

Zapraszam na bajki, które rozśmieszą, wzruszą i wiele nauczą – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Rymowane przekonania to najlepszy sposób, by dziecko nie straciło naturalnej wiary w swoje szczęście, szczęśliwe zakończenia, czy że sobie poradzi, choćby nie wiem co. Poza tym, utwierdzi się w dobrym myśleniu na swój temat, nie przejmując się przy okazji tym, co mówią i myślą o nim inni.

Przeczytaj, posłuchaj i daj się wciągnąć w świat przygód kota Afika.

Polecam szczególnie Ebook i Audiobook “Przygody kota Afika. Bajki pełne myśli” to właśnie tu znajdziesz wszystkie rymowane przekonania. Przygotuj się jedynie na słuchanie ich wiele razy dziennie, gdy twoje dziecko usłyszy je podczas czytania lub słuchania bajek. Tak przynajmniej mówią rodzice, którzy tego doświadczyli. Ale nie żałują, bo i oni chętnie z nowych przekonań korzystają i z każdym dniem coraz bardziej wierzą, mają wielkie szczęście i zawsze dadzą sobie radę z tym, co życie przynosi im każdego dnia.

Oto Bajki o przygodach kota Afika