Skip to content

Bajki

Bajki dla dzieci do czytania i słuchania

Przejdź do bajek dla dzieci do czytania i słuchania  

Takie właśnie znajdziesz w tej kategorii. Które z nich są lepsze? 
Te, które lubią twoje dzieci. O gustach, również tych dotyczących bajek, nie dyskutuje się. Zarówno bajki do czytania przez rodziców, jak i te czytane przez lektora, mają swoje plusy i najlepiej, gdyby używane były wymiennie.

Są też elementy, które sprawiają, że jedne w danej sytuacji, sprawdzają się lepiej od tych drugich.

Bajko do słuchania na podróż samochodem

Tu zdecydowanie lepsze okażą się bajki do słuchania. Nawet, jeśli poza kierowcą, podróżują inni dorośli, nie każdy może czytać w samochodzie. Wielu z nas, podczas tej czynności, robi się po prostu niedobrze. Stąd wybór bajek wydaje się oczywisty.

Bajki do słuchania dla zmęczonego rodzica

Nie zawsze masz siły, by przeczytać bajkę. Choć znasz ją prawie na pamięć, to zmęczenie bierze górę i oczy same zamykają się, gubiąc wyrazy, a potem zdania. Gdyby nie twoja pociecha, pewnie byś nie zauważył, że głowa opadła ci na klatkę piersiową i dalszy ciąg historii przeżywasz we śnie.

Wtedy właśnie z pomocą przychodzą bajki do słuchania. Warto mieć takie w domu. Właśnie na takie okazje, gdy drogi rodzicu, jesteś bardzo zmęczony i choć bardzo chciałbyś, nie dajesz rady nie usnąć.

Bajki do czytania dla dzieci uczących się czytać

Tym razem bajki do słuchania muszą odpocząć, bo do gry wkraczają bajki do czytania. Powoli, słowo po słowie, dzieci chłonąć będą ciekawą, bajkową historię i raczej nie będą skore, by przestać. By nie przesadzać z ilością tekstu, zawsze można się podzielić rolami. Mam czyta narratora, a maluch dialogi. Nauka i zabawa – połączenie idealne.

Bajki do czytania z kolorowankami – nauka czytania i ćwiczenie czynności manualnych

Czyż to nie wspaniały pomysł na wspólną zabawę i naukę? I nic nie szkodzi, że książka szybko zapełni się kolorami. Po to właśnie jest. Wiem, że może się to skończyć prośbą o zakup drugiej i trzeciej takiej samej, ale czyż nie warto?

Bajki dla dzieci do czytania i słuchania są lepsze niż szkoła.

Wspaniale rozwijają wyobraźnię dziecka, uczą kreatywnego myślenia, rozbudzają uczucia, rozwijają empatię i wrażliwość, wzbogacają zasób słów i uczą poprawnej polszczyzny. Pomagają wierzyć w dobre zakończenia, spełnianie marzeń i w to, że wszystko w życiu jest możliwe, jeśli się tylko bardzo czegoś chce.

Zapraszam do bajkowego świata. Czytajcie, słuchajcie i rymujcie. Dajcie się wciągnąć w przygody przeżywane przez kota Afika i jego przyjaciół.

Oto Bajki dla dzieci do czytania i słuchania