Skip to content

Bajki do czytania i słuchania

Które bajki są lepsze? Te, które lubią twoje dzieci. O gustach się nie dyskutuje. Również tych dotyczących bajek. Zarówno bajki do czytania przez rodziców, jak i te czytane przeze mnie, mają swoje plusy i najlepiej, gdyby używane były wymiennie. Są też elementy, które sprawiają, że jedne w danej sytuacji, sprawdzają się lepiej od tych drugich

Bajki do czytania

Dziewczynka czyta książkę

Powoli, słowo po słowie, dzieci chłonąć będą ciekawą, bajkową historię i raczej nie będą skore, by przestać. By nie przesadzać z ilością tekstu, zawsze można się podzielić rolami. Mam czyta narratora, a maluch dialogi. Nauka i zabawa – połączenie idealne.

Wszystkie bajki do czytania są dostępne na stronie. Możesz tu wracać kiedy tylko ty oraz twoje dziecko macie ochotę i czytać. Bajki do czytania podzieliłem je na kategorie, byście mogli wybrać tę, która najbardziej przypadła wam do gustu.

Są wśród nich zarówno przygody kota Afika, jak i Fafik i Bączka. Inne dotycząc spraw ważnych dla rodzeństwa i tego, jak trudno czasem się ze sobą porozumieć. Wybierajcie zatem i czytajcie. Niech dzieje się to, co najlepsze, a uśmiech od początku gości na waszych twarzach. 

Jeśli uważasz, że to mało, możesz zostać Patronem, a wtedy... ....dzięki Tobie na stronie będzie:

Bajkopisarz na łonie natury

Jeszcze więcej bajek

Jest ich na stronie sporo, ale zamierzam napisać jeszcze więcej. Potrzebuję tylko czasu, które nieraz mam jak na lekarstwo. Wierzę jednak i robię wszystko, by starczyło mi go na wszystko. Szczególnie na napisanie kolejnej bajki.

Dzięki Tobie mogę mieć tego czasu więcej, a dzięki temu ty będziesz mógł czytać co najmniej dwa razy w tygodniu nową bajkę, którą znajdziesz na stronie.  Jeśli chcesz, by tak było, 

Dzieci w trakcie rysowania.

Galeria prac twojego dziecka

Jak to możliwe? Jako Patron możesz przesyłać co miesiąc obrazki autorstwa twojej pociechy, a ja stworzę dla niej specjalną galerię, którą oglądać będą wszyscy odwiedzający stronę z bajkami. Brzmi ciekawie? 

Jeśli tylko chcesz, by tak się stało…

Bajki wg twojego pomysłu

Choć w głowie mam mnóstwo pomysłów na kolejne bajki, to chętnie pochylę się na tematem, który ważny jest dla ciebie i twojego dziecka. To mój sposób na podziękowanie tobie jako mojemu patronowi. Chociaż tyle mogę zrobić za twoje wsparcie. 

Jeśli chcesz przekazać maluchowi coś ważnego w formie bajki…

Tata pełen pomysłów na bajki

Ulubione zwierzątko twojego dziecka jako bohater bajek

Jakie jest ulubione zwierzątko twojego dziecka? Królik, chomik, piesek, kot, żółw a może konik?.
Niezależnie od tego, zwierzątko, za którym przepada twoja pociecha może dołączyć do przyjaciół z Pogodnego Ogrodu i stać się jednym z bohaterów bajek.  Czy wyobrażasz sobie radość twojej pociechy, gdy będziesz jej czytać historie, w których jej ulubieniec przeżywa niezwykłe przygody?
Jeśli tak, to…

Mały kotek przy misce

Bajki do słuchania i czytania

Uśmiechnięta buźka w słuchawkach.

Wspaniale rozwijają wyobraźnię dziecka, uczą kreatywnego myślenia, rozbudzają uczucia, rozwijają empatię i wrażliwość, wzbogacają zasób słów i uczą poprawnej polszczyzny. Pomagają wierzyć w dobre zakończenia, spełnianie marzeń i w to, że wszystko w życiu jest możliwe, jeśli się tylko bardzo czegoś chce.

Bajki do słuchania dla zmęczonego rodzica

Nie zawsze masz siły, by przeczytać bajkę. Choć znasz ją prawie na pamięć, to zmęczenie bierze górę i oczy same zamykają się, a ty gubisz wyrazy i całe zdania. Gdyby nie twoja pociecha, pewnie byś nie zauważył, że głowa opadła ci na klatkę piersiową i dalszy ciąg historii przeżywasz we śnie.

Wtedy właśnie z pomocą przychodzą bajki do słuchania. Warto mieć takie w domu. Właśnie na takie okazje, gdy drogi rodzicu, jesteś bardzo zmęczony i choć bardzo chciałbyś, nie dajesz rady jej przeczytać.

Bajko do słuchania na podróż samochodem

Tu zdecydowanie lepsze okażą się bajki do słuchania. Nawet, jeśli poza kierowcą, podróżują inni dorośli, nie każdy może czytać w samochodzie. Wielu z nas, podczas tej czynności, robi się po prostu niedobrze. Stąd wybór bajek wydaje się oczywisty.

Oto bajki, których wspólnie możecie słuchać, ale też je czytać, bo prócz wersji z lektorem, do twojej dyspozycji jest też tekst bajki na stronie. 

Zapraszam do bajkowego świata. Czytajcie, słuchajcie i rymujcie. Dajcie się wciągnąć w przygody przeżywane przez kota Afika i jego przyjaciół.